top of page

Відкрита заява UMTA у зв'язку з війною Росії проти України та російською політикою геноциду щодо українців

Цінності та цілі нашої організації нерозривно пов'язані з цінностями та цілями українців і держави Україна. Діяльність Української Асоціації Викладачів Майндфулнес (UMTA) існує в рамках української культури та безпосередньо спрямована на розвиток українців у сфері практик усвідомленості.
 

Ми розуміємо, що ця війна за свободу і незалежність нашої держави – не перша, і може бути не останньою, якщо не будуть нейтралізовані її головні причини. 

 

Російська федерація, як і її держави-попередники, такі як Московія, Російська імперія, а згодом і Радянський союз, послідовно проводили політику геноциду українського народу, прагнули знищити українську державність і культуру. РФ та її громадяни мають пройти через процес, подібний до того, через який пройшла фашистська Німеччина після Другої світової війни. 


Культура не існує окремо від своєї держави та її політики. Країна-агресор і її громадяни  століттями використовують культуру як засіб пропаганди, агресії, виправдання звірств та відбілювання іміджу своєї країни на міжнародній арені. 


Практики усвідомленості (майндфулнес) є частиною культурного інформаційного простору та дієвим інструментом відновлення та розвитку людини. Сьогодні сучасна українська культура віднаходить себе після десятиліть свідомого, несвідомого чи вимушеного співіснування та розчинення у російському культурному просторі, викорінює вбивчі загарбницькі наративи. 

UMTA підтримує цей проукраїнський вектор, а тому:
 

  • не рекомендує українським викладачам в будь-яких матеріалах або у своїй викладацькій діяльності посилатися на російські джерела або російських викладачів. 

  • рекомендує посилатися на українські або неросійські джерела та допомагає з пошуком цих джерел

  • очікує від членів Асоціації вміння викладати практики майндфулнес українською мовою.

  • не визнає дипломів російських викладацьких програм, або програм, що сьогодні проводяться громадянами рф;

 

Ми поділяємо цінності міжнародної спільноти викладачів і практиків майндфулнес – людяність, добросердечність, милосердя, які підживлюють активну громадянську позицію. Ми сподіваємося, що повна і справедлива перемога України у війні з росією та переосмислення світового порядку, дадуть нам змогу в майбутньому без винятків об'єднувати зусилля для побудови здорового суспільства та культури усвідомленості у всьому світі.

bottom of page