top of page

Книжкова полиця

 
 
 

Тут ви знайдете список книжок на тему практик усвідомленості майндфулнес українською, для новачків і не тільки.

img_1024_4_edited.jpg

Спокій у кожному кроці. Шлях усвідомлення в повсякденному житті

Тхіть Ньят Хань

Тхіть Ньят Хань, буддистський монах і вчитель, відомий автор понад 100 книг, входить у сотню найвпливовіших духовних лідерів сучасності. Народився в 1926 році у Центральному В’єтнамі та прийняв монашество у 1949 році. Отримавши освіту в Колумбійському університеті, Принстоні та Сорбонні, він був номінований Мартіном Лютером Кінгом на Нобелівську премію миру. В’єтнамський уряд заборонив йому повертатися на батьківщину, і Тхіть Ньят Хань отримав політичний притулок у Франції.

 

Тхіть Ньят Хань сформулював доктрину "діяльного буддизму", яка об'єднує медитацію та духовні практики з активною допомогою потребуючим. Він адаптував буддійську практику усвідомлення до стрімкого темпу європейського життя та розширив простір медитації на всі сфери людської діяльності.

 

Якщо ви вважаєте, що всі ваші вчинки спрямовані на досягнення прекрасної мети, але відчуваєте себе розгубленими та нещасливими, якщо, маючи сім'ю, ви відчуваєте самотність, а незважаючи на наявність всього необхідного, ваше життя вам здається порожнім, ця книга пропонує шлях повернення до себе. Вона говорить про усвідомлене дихання, усмішку, медитацію та необхідність безпосереднього сприйняття світу. Автор підкреслює, що єднання з усім світом може стати не лише порятунком у складних ситуаціях, але й стратегією для всього життя, яка дозволяє подолати невпевненість, гнів і депресію, налагоджувати стосунки з природою і самими собою, активно допомагати іншим, повністю відчувати та радіти життю.

usvidomlenist-cover-1-728x1000.jpg

Усвідомленість. Як знайти гармонію в нашому шаленому світі

Денні Пенман, Марк Вільямс

Практика усвідомленості на Заході вже давно врятувала мільйони людей від хронічного стресу і депресії, що є одними з найпоширеніших проблем сучасного світу. Сьогодні ця практика стрімко стає популярною і в Україні. Один із фундаторів "терапії усвідомленості" - професор Марк Вільямс - разом із доктором Денні Пенманом створив цю книгу.

 

Це насправді не просто ідея чи гарний прийом, але певний спосіб життя. Ця практика існує вже тисячі років і часто називається "серцем буддистської медитації", хоча її сутність, пов'язана з увагою та усвідомленням, насправді універсальна.

 

Оскільки це є справжньою практикою, її застосування - це процес, що постійно розширюється та поглиблюється. Найкраще, якщо ви обіцяєте собі дотримуватися запропонованої програми, але в той же час ставитеся до цього як до гри, намагаючись робити кожен момент легким та невимушеним.

kniga-nove-ja-600x800_edited.jpg

Нове «Я». Вплив медитації на свідомість, тіло й мозок

Деніель Ґоулман

Медитація може не лише поліпшити наше психічне самопочуття, а й справжньою мірою сприяти розвитку нових характеристик, стверджують Деніел Ґоулман та Річард Девідсон. Автори відкидають широко поширені помилкові уявлення і теорії, аналізуючи актуальні наукові дослідження.

 

Науковці підкреслюють, що короткі медитативні практики не можуть досягти правильних результатів без певних умов: наявності зворотнього зв'язку від інсируктора та широкого, ясного погляду на самого себе ʼʼбез перешкодʼʼ. Ґоулман і Девідсон розглядають медитацію з наукової точки зору та пропонують різноманітні медитативні практики.

9_49_11.jpg

Мистецтво дихати

Денні Пенман

Чи не здається вам, що дихання – це просто вдих та видих, і все, що до цього? Ми, здається, навіть не помічаємо, як ми це робимо – постійно, монотонно, буденно... Але Денні Пенман переконує, що все це виглядає далеко не так. Наше дихання – це не просто звичайний акт, а мистецтво, що не вимагає великих зусиль.

 

Мистецтво правильного дихання навчить вас не лише уникати перенавантаження та заспокоюватися у критичні моменти, але й дозволить вам відчувати себе здоровим та щасливим. Це доведено досвідом людини, яка вижила після падіння з великої висоти, завдяки саме... диханню. Засвоївши це мистецтво, ви відкриєте для себе, що правильне дихання здатне творити дива – зняти хронічний біль або впоратися із стресом.

 

Спробуйте зупинитися в безперервному вирі життя, усвідомте чудовість навколишнього світу, відчуйте тверде підґрунтя під ногами та зробіть повільний глибокий вдих – ось і ви майже майстер дихання.

005d99d96092e7dc655b6062b155327b.jpg

Інкогніто. Таємне життя мозку

Девід Іґлмен

Чому ви часто спочатку виконуєте щось автоматично, а потім розмірковуєте про це? Чому завжди звертаєте увагу, коли чуєте своє ім’я у розмові, на яку раніше не звертали уваги? Чому так важко утримувати в таємниці інформацію, яку вас просять не розголошувати? І хто сердиться, коли ви обурюєтеся на самого себе?

 

Невролог Девід Іґлмен пояснює ці та інші «непояснювані» речі тим, що наш свідомий розум – це лише видима частина айсберга. Він проводить екскурсію по прихованим під поверхнею свідомості частинам нашого розуму. Таємне життя мозку здатне захопити будь-якого читача, оскільки кожен, безсумнівно, впізнає себе в одній чи навіть кількох історіях, які розкриває автор книги «Інкогніто».

thinking-fast-and-slow.800x800.jpg

Мислення швидке й повільне

Деніел Канеман

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так? На підставі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім, книга не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові — інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

shum-hibnist.800x800.jpg

Шум. Хибність людських суджень

Деніел Канеман, Кас Санстейн, Олів'є Сібоні

Чому там, де є судження, завжди виникає шум? Чому шум стає не менш важливою проблемою, ніж людські упередження? Чи існує можливість досягти справедливості в судових та інших системах, і якою ціною? Чому важливо планувати візит до лікаря на ранок? Чому одностайність думок у команді не є оптимальною? Чому порівняння краще, ніж оцінка в балах? Що таке гігієна рішень і як вона впливає на якість суджень? Як можна змінити стиль мислення, щоб зменшити шум у власних судженнях? В чому переваги й ризики алгоритмів машинного навчання, і чому вони все одно не обійдуться без людських суджень?

799562_1_original.jpg

Незламність. Як закласти міцний фундамент спокою, сили та щастя

Рік Генсон, Форрест Генсон

Незламність — це не лише здатність витримувати негаразди. Це те, що дозволяє нам ефективно долати стреси, вирішувати проблеми зі здоров'ям, розбиратися у відносинах та зцілювати психологічні поранення. Метод виховання цієї якості, який пропонує доктор Генсон, глибоко вплетений у вчення про нейропластичність. Автор пояснює, як перебороти негативні упередження, як звільнитися від болісних думок та переживань, замінюючи їх самоспівчуттям, почуттям власної гідності, радістю та внутрішнім спокоєм за допомогою поетапного процесу.

 
svidome-batkivstvo-yak-glyboke-rozuminnya-sebe-dopomagae-vyhovaty-uspishnyh-ditej-926957.2

Свідоме батьківство: як глибоке розуміння себе допомагає виховати успішних дітей

Деніел Сіґел, Мері Гарцел

Батьківство – це найважливіша робота у світі, і ця книга робить її зрозумілішою та доступнішою. Вона надає можливість задуматися про власне виховання у дитинстві, залишити те, що є вдалим, і відкрити нові підходи до виховання власних дітей. Життєві ситуації, вправи для кращого розуміння себе, підсумки наукових досліджень допоможуть переглянути свій минулий досвід, з'ясувати його вплив на те, ким ми стали сьогодні, та як ми можемо впливати на розвиток наших дітей.

 

У книзі вдало поєднано клінічний досвід відомого психіатра та глибоку мудрість дитячого педагога. Разом Деніел Сіґел і Мері Гарцел крок за кроком аналізують батьківство, щоб виявити справжню природу стосунків, яка лежить в їхній основі.

900353.270x390.jpg

Емоційний інтелект

Деніел Ґоулман

Взаємозв'язок між інтелектом і життєвим успіхом відомий і практично є аксіомою. Проте, на життєві досягнення також впливає емоційна сфера людини. Які емоційні аспекти в основному визначають наше життя? З якою метою потрібні емоції і як навчитися їми управляти? Чи можливо виправити емоційні моделі, що вбудовані в людину, коли вони гальмують її рух до кращого? І, взагалі кажучи, чи реально поєднати два поняття "емоційний інтелект" без суперечностей? Відповіді на ці питання містить книга Деніела Ґоулмана, яка, базуючись на наукових дослідженнях, водночас легко читається і призначена для широкого кола читачів.

 
0afd8485_84d7_11e7_80cf_000c29ae1566_245125f3_8f65_11ea_8136_000c29ae1566.jpg

Сила волі. Шлях до влади над собою

Келлі Макґоніґал

Мова, література, математика, фізика, хімія. І якби нас у школах та університетах вчили розвивати силу волі? Як би це вплинуло на наш успіх у житті? Келлі Макґоніґал допомагає тисячам людей змінюватися: кидати палити чи пити, брати участь у марафонах, займатися спортом, засновувати власний бізнес, поліпшувати сімейні стосунки і багато іншого. Вона узагальнює свій підхід у цій книзі.

 

Авторка науково показує, як працює наше мислення, розкриває причини, чому ми уникаємо змін і не використовуємо весь свій потенціал. Однак крім теорії Макґоніґал приводить безліч фактів і захоплюючих прикладів. Але найбільша цінність книги - це практичні вправи. Вони дозволяють тренувати мозок, подібно м’язам.

ebook-yak-narodzhuyutsya-emotsii-620487.270x390.jpeg

Як народжуються емоції

Ліза Фельдман

Що, на ваш погляд, є емоціями, які ми отримуємо від народження, і чи не є вони просто реакцією на зовнішні подразники? Ліза Барретт, спираючись на сучасні дослідження нейробіології, результати соціально-психологічних вчень, філософії та сотень експериментів, виявила, що емоції не виникають спонтанно - це людина створює їх. Вони не універсальні, як може здатися, а складаються з різних елементів для різних культур. Емоції народжуються як результат фізичних властивостей тіла, гнучкості мозку, середовища, в якому перебуває людина, а також її культури та виховання.

 

Ця книга змінює наше розуміння емоцій, розуму та мозку. Вас очікує захоплююча подорож невідомими шляхами, якими мозок формує ваше емоційне життя. Ви вивчите, як переглядати емоції з нової точки зору, розуміти ваші відносини з іншими людьми і, в кінцевому рахунку, розглядати себе.

img_100684.jpg

На 10% більше щастя

Ден Гарріс

Видатний американський репортер і телеведучий ділиться своєю подорожжю до медитації в цій книзі. Разом із ним читачі можуть пройти через піднесення та спуски своєї журналістської кар'єри, дізнатися про скандальні та менш відомі аспекти життя духовних лідерів, освоїти поняття медитації, розглянути, чи вона підходить всім, і чи може вона зробити наше життя щасливішим.

 

Ця книга буде цікавою і корисною для тих, хто шукає внутрішній спокій, не втрачаючи переваг настійного бути завжди на сторожі.

stolen_focus_2500.480x710.png

Мистецтво зосереджуватися. Як у нас вкрали увагу

Йоган Гарі

Наше життя насичене різноманітними відволіканнями. При спробі читати книгу ми постійно відволікаємося на смартфон та соцмережі, що веде до повторного читання того ж абзацу; процес навчання стає важким через неможливість утримати увагу на конкретній темі; продуктивність на роботі різко знижується через постійні електронні повідомлення, що з’являються на моніторі вашого комп’ютера. Зрештою, слабка увага негативно впливає на наші взаємини з родиною та друзями, створюючи враження байдужості, коли ви вкотре забули, про що розповідає вам близька людина.


Книга розкаже, як відновити концентрацію та вміння жити повноцінно, відокремлюючи себе від непотрібних та неважливих речей.

dn_1000.480x710.png

Дофамінове покоління. Де межа між болем і задоволенням

Анна Лембке

Маючи можливість насолоджуватися швидкими задоволеннями сучасної епохи, ми можемо легко отримати задоволення від лайків в Instagram, цікавих відео в YouTube та перемог у мобільних іграх всього лише кількома клацаннями по екрану. Все це доступно та зручно.

 

Але інколи наше задоволення може перетворитися на залежність. Основною причиною цього є високий рівень дофаміну, який виникає внаслідок приємних, але не завжди корисних звичок, створюючи специфічний вихід з болю.

 

У своїй книзі психіатр Анна Лембке розглядає цей феномен і розповідає, як утримати дофамін під контролем. З використанням реальних випадків своїх пацієнтів та наукових досліджень, вона демонструє, що зберігання балансу між болем і задоволенням є можливим. Головне – повернути віру в нашу здатність змінювати своє власне життя.

709446_edited.jpg

37 буддистських штук. Як пережити бентежні часи

Ольга Корнюшина

Ця книга не розглядає буддизм як релігію, а скерована на вивчення того, як буддистські практики впливають на емоційний стан і надають підтримку у періоди турбот та неспокою. Вона ставить перед читачем ряд питань: як впоратися з втратами, не залишаючись в минулому? Як ефективно реагувати на плітки та несправедливість? Чи може регулярна практика зробити нас більш спокійними і доброзичливими? Як правильно управляти своїми емоціями? Як допомога іншим може позитивно вплинути на наше власне самопочуття? Авторка відповідає на ці питання, пропонуючи 37 конкретних кроків, що можуть змінити наше психологічне становище та відношення до життя. Кожен крок базується на буддистській мудрості, підкріпленій особистим досвідом авторки та залученням психології, самодопомоги та нейронаук.

svidomist-dzen-svidomist-pochatkivtsya-928047.270x390.jpeg

Свідомість дзен, свідомість початківця

Сюнрю Судзукі

У 1959 році Сюнрю Судзукі прибув до США і залишився там до кінця свого життя. Обравши залишитися, він визначив, що свідомість американців-початківців практично не обтяжена упередженнями щодо дзен. Судзукі помітив, що американці проявляли відкритість і впевненість в тому, що дзен може допомогти їм у житті. Він вірив, що їхнє сприйняття дзен може розкрити для них справжнє дзен-буддистське життя. Перша версія цієї книги виникла з розшифрування розмов Судзукі та його учнів, яке протягом кількох років виконувала Меріен Дербі – близька послідовниця Судзукі Росі. Для більшості читачів ця книга стане прикладом того, як майстер дзен спілкується та навчає. Вона також послужить інструкцією для практики дзен, життя відповідно до дзен-принципів та настановою, що сприяє дзен-практиці. Ця книга спонукатиме кожного читача відкривати власну природу та розуміти свідомість дзен.

screenshot_3_20.jpg

Зцілення від травми

Пітер Левін

Сучасна психіатрія ставиться до багатьох довгострокових наслідків травми як до невиліковної хвороби, яку лише частково можна контролювати за допомогою ліків або через управління поведінкою. Хоча медикаменти іноді можуть бути дуже ефективними, автор цієї книги, доктор Пітер Левін, вважає, що вони самі по собі недостатньо ефективні. За своєю класичною медичною освітою та багаторічним досвідом роботи з травмою, він приходить до висновку, що у людей існує вроджена здатність подолати травму. Доктор Левін переконаний, що травма є виліковною, а процес зцілення може стати каталізатором глибокого пробудження — порталом до емоційного та духовного перетворення. В результаті багаторічних досліджень і клінічної роботи він розробив унікальний підхід, що базується на фізичних та ментальних вправах, які сприяють очищенню тіла та розуму від негативних наслідків травматичного досвіду.

samovidnovlennia_2560.800x800.jpg

Самовідновлення мозку

Норман Дойдж

У книжці Норман Дойдж розкриє перед читачами захоплюючий світ нейропластичності - здатності мозку трансформувати свою структуру та функції відповідно до активності та розумового досвіду. Ця книга вбирає в себе неймовірний процес нейропластичного зцілення.

 

Автор розглядає природні та неінвазивні способи взаємодії з мозком, які використовують енергію оточуючого середовища - світла, звуку, вібрації та руху. Ці методи можуть активувати внутрішні потенції мозку, не викликаючи неприємних побічних ефектів. Дойдж приводить приклади, коли пацієнти подолали хронічний біль, відновилися після травм мозку та успішно мали справу із розладами навчання. Він також висвітлює випадки полегшення симптомів аутизму, розсіяного склерозу, хвороби Паркінсона та ДЦП.

 

Читач дізнається, як значно знизити ризик розвитку деменції за допомогою простих методів, доступних для кожного.

img_0015_1_55.jpg

Твій мозок в роботі. Як припинити відволікатися і працювати продуктивніше

Девід Рок

У своїй книзі, дослідник Девід Рок відповідає на ряд ключових питань, серед яких максимізація розумового ресурсу, причини важкості концентрації та методи керування відволікаючими факторами, збільшення ймовірності знаходження ідей для вирішення складних проблем, а також ефективна співпраця з іншими людьми.

bottom of page